Raspored informacija (otvoreni sat) za šk. 2017-2018

U privitku su rasporedi informacija za nastavnike predmetne i razredne nastave za školsku godinu 2017 / 2018

Preuzmi

RJEŠAVANJE PROBLEMA U ŠKOLI

Škola je odgojna i obrazovna ustanova koja je uključena u rješavanje učeničkih problema koje mogu imati u Školi, ali ponekad i izvan nje. Rješavanje problema nužno se obavlja u suradnji s roditeljima. Suradnja predstavlja zajedničko djelovanje i pregovaranje koje je usmjereno prema nalaženju rješenja, odnosno novog, zajedničkog polazišta. Suradnja ne postoji kada su glasovi povišeni, a ljudi uzbuđeni i ljuti. Ona također ne postoji kada se ljudi povuku, postanu pasivni ili se učestalo vraćaju na prijašnje probleme.  Nasuprot tome, suradnja postoji kada je prisutno poštovanje koje se očituje u slušanju, želji za razumijevanjem, prihvaćanju promjena,  razvoja. Međusobna suradnja škole i obitelji pospješuje odgoj i obrazovanje, ima pozitivan utjecaj na školski uspjeh djeteta, ali i na njegovo cjelokupno ponašanje.

Koji su to problemi koje učenik može imati?

• problem u učenju i svladavanju nastavnih sadržaja
  • problem u odnosu s drugim učenicima (svađe, razni oblici nasilja, otuđivanje imovine)
  • problem u odnosu učitelja prema učeniku (bilo u komunikaciji, bilo u ocjenjivanju)
  • problem u odnosu drugih djelatnika škole prema učeniku
  • problem vezan za pitanja izvan Škole (financije, odnosi u obitelji, odnosi s vršnjacima izvan Škole i sl.)

Kod rješavanja bilo kojeg problema učenik i njegovi roditelji dužni su se pridržavati sljedećeg postupka:

1. O problemu učenik ili roditelj treba obavijestiti razrednika i zatražiti pomoć.
  2. Ako razrednik ne može riješiti problem ili ga nije riješio u dogledno vrijeme, učenik i njegovi roditelji obraćaju se pedagogu Škole.
  3. Ako pedagog Škole ne može riješiti problem ili ga nije riješio u dogledno vrijeme, učenik i njegovi roditelji obraćaju se ravnatelju Škole.
  4. Ako ravnatelj Škole ne može riješiti problem ili ga nije riješio u dogledno vrijeme, učenik i njegovi roditelji obraćaju se Prosvjetnoj inspekciji ili drugim nadležnim tijelima Ministarstva prosvjete.
  5. Ako učenik i roditelj imaju problema s pojedinim predmetnim učiteljem, savjetujemo da se prvo jave tom učitelju na njegovim informacijama i s njim pokušaju riješiti problem. Ako to ne uspiju – slijedi gore navedeni postupak (točke 1. – 4.)

DODATNI SAVJETI:

1. Radi sigurnosti sve djece molimo roditelje da ne ulaze sami u školu, već da se pri ulasku u školu OBAVEZNO jave dežurnom učitelju ili spremačici na ulazu.
  2. Roditelje pozivamo na suradnju i primjerenu komunikaciju i ponašanje. Svojim primjerom trebamo pokazati djeci da se problemi mogu rješavati na pristojan i civilizirani način, bez vikanja i svađanja.
  3. Na razgovor sa djelatnicima škole roditelji trebaju doći u predviđeno vrijeme informacija ili prema unaprijed dogovorenom terminu – poštivati radno vrijeme svih službi u školi.
  4. Roditelji trebaju redovito dolaziti na informacije i roditeljske sastanke. Iako su uvedeni e-dnevnici i roditelji vide ocjene, važno je doći na roditeljske sastanke i barem 2-3 puta u školskoj godini na informacije, a ako dijete ima teškoća u učenju ili ponašanju predlažemo dolaske 1x mjesečno kako bi zajedničkim snagama riješili probleme. Također vas pozivamo na suradnju sa predmetnim profesorima i dolazak na njihov otvoreni sat.
  5. Roditelj treba pravovremeno opravdati izostanke svog djeteta: U roku od dva dana roditelj treba obavijestiti razrednika o razlozima izostanka djeteta iz škole. Opravdan i planiran izostanak djeteta s nastave (npr. radi pregleda, kontrole, nastupa, natjecanja i sl.) unaprijed treba najaviti razredniku.
  6. Škola ne može odgovarati za izgubljene ili nestale vrijedne stvari koje učenici nose u školu. Nakit, mobitele, računala i sl. učenici nose u školu na vlastitu odgovornost i odgovornost roditelja.
  7. Roditelje pozivamo da redovno podmiruju svoja novčana dugovanja prema školi – mliječni obrok, boravak, terenske nastave i sl.

Sva vaša pitanja i prijedloge možete poslati putem e-maila na adresu škole:

ured@os-bana-jjelacica-zg.skole.hr

Ravnateljica i stručna služba škole

Vijeće roditelja

Podaci vezani uz Vijeće roditelja

Autor: Ivan Gotić, 1. 9. 2015. 12:54

Popis udžbenika za školsku godinu 2015/2016

Popis udžbenika s cijenama

Popis prilagođenih udžbenika s cijenama

Torbake za đake

Mreža podrške romskoj djeci REYN-Hrvatska i Pučko otvoreno učilište Korak po korak u sklopu kampanje Vidiš li me? Dikhes lji man? Da li m vez? ponovno pokreću akciju Torbake za đake kojom želimo prikupiti oko stotinu školskih torbi za buduće prvoškolce, želeći im na taj način dobrodošlicu u školske klupe. U mnogim osnovnim školama u Hrvatskoj, ove jeseni svoje školovanje započinju djeca čijim roditeljima kupovina školskih torbi predstavlja veliki problem. Mame i tate, djedovi i bake, djevojčice i dječaci – ukoliko imate školsku torbu koja je čvrsta, čista, udobna i neoštećena, a više vam ne treba – možete je pokloniti djeci kojoj treba upravo takva torba. Ako nemate rabljenu, ali biste svejedno htjeli podržati ovu akciju, možete pokloniti novu torbu, a mi ćemo se pobrinuti da dođe na prava leđa. Sjećate li se svog prvog dana škole? Sjećate li se svoje prve školske torbe?

letak Torbake za ake.pdf

PRAVILNIK
Obavijesti

Dragi roditelji, obavještavam Vas je dio dokumenata premješten u posebnu mapu za arhivu. LINK

GODIŠNJI PLAN I PROGRAM ŠKOLE

Kutak za roditelje

Dragi roditelji, ovdje možete pronaći korisne informacije vezane uz nastavu i nastavnike.

Raspored prehrane za mjesec prosinac!

Jelovnik 2-12.pdf

> Kutak za roditelje