Autor: Ivan Gotić, 29. 5. 2017.

U petak (26.05.2017.) u susjednim Gajnicama u organizaciji OŠ Dragutina Domjanića održan je drugi po redu Festival šaha na kojemu su i ove godine vrlo uspješno nastupili predstavnici naše škole.

• Mario Kolić, 7.a

Osim učenika iz OŠ Dragutina Domjanića i naše škole, na Festivalu su nastupili i učenici iz Svete Nedelje, Odre i Vukovine zbog čega je ovo bio vrhunski šahovski spektakl, posebice zbog toga što je organizator podijelio brojne medalje i priznanja, a svi sudionici Festivala su na dar dobili poklon paket Školske knjige.

Prije samog turnira, organizator je nagradio brojne učenike i djelatnike OŠ Dragutina Domjanića zbog njihovog doprinosa približavanju šaha učenicima. Nagrade su primile i predstavnice OŠ Vukovina koje su prije mjesec dana postale državne prvakinje na školskom šahovskom prvenstvu održanom u Poreču.

Nakon toga je organizator nagradio i učenike ostalih škola koji su svojim radom i rezultatima doprinijeli ovogodišnjim uspjesima ŠK Podsused, a najveći ovogodišnji ekipni kadetski rezultat je to što se ekipa kadetkinja ŠK Podsused plasirala na završnicu Prvenstva Hrvatske koje se odigrava krajem godine. Među učenicima koji su svojim rezultatima doprinijeli uspjesima ŠK Podsused je i troje učenika/ca naše škole:

• Lea Stojković, 5.b

Nakon podjele svih medalja i priznanja, odigran je šahovski turnir u 3 starosne skupine:

• DIJAMANTI - za učenike 7. i 8. razreda osnovne škole

Ukupno je na turniru nastupilo 77 učenika svih uzrasta, ali je bitno napomenuti da je najbrojnija bila skupina PUPOLJAKA u kojoj je nastupilo čak 41 učenika/ca.

Predstavnici naše škole su ostvarili odličan ukupni rezultat, a sve 3 djevojčice su uspjele osvojiti i medalje:

• Lara Marija Žagar, 1.a – srebrna medalja u skupini „Pupoljci“ u kategoriji djevojčica
  • Lea Stojković, 5.b – zlatna medalja u skupini „Cvjetovi“ u kategoriji djevojčica
  • Lara Jurišić, 5.b – brončana medalja u skupini „Cvjetovi“ u kategoriji djevojčica

• Mario Kolić, 7.a – 6. mjesto u skupini „Dijamanti“

I za kraj, valja spomenuti da je Lara Marija Žagar, djevojčica za koju će se još puno puta čuti u šahovskom svijetu, dan nakon Festivala šaha u Gajnicama, na 10. kadetskom šahovskom turniru "Sveta Nedjelja" osvojila zlatnu medalju u kategoriji djevojčica do 9 godina čime se uspjela okititi s 3 medalje u samo 2 dana!