Autor: Ivan Gotić, 15. 12. 2015.

U četvrtak, 3. prosinca u našoj školi održana je Večer matematike u organizaciji HMD-a i nastavnice Zvijezdane Markoljević. Tijekom večeri pridužilo nam se 306 učenika zajedno sa roditeljima i drugim posjetiteljima koji su uživali u čarima matematike i zanimljivim igrama koje su mogli isprobati.

Pod više možete saznati detaljnije o svakom razredu i rasporedu događanja.

Organizatorica „Večeri matematike“,profesorica Zvjezdana Markoljević rekla je nekoliko riječi:

„Draga djeco i dragi roditelji! Ovom prigodom djeci svih uzrasta želimo pokazati zanimljivu stranu matematike. Nadamo se da će vam se svidjeti. Uđite i zabavite se!“

1.razred

U prvom razredu dočekale su nas razne igre u kojima sudjeluju i roditelji i djeca,kao npr. igre s bacanjem kocke ili igre sa zbrajanjem. Našle su se igre u kojima se dobivaju Kiki bomboni. Tamo je bilo najviše djece.

2.razred

Ovdje su nas dočekale igre s rimskim brojevima,s zbrajanjem i oduzimanjem. Pitale smo jednu majku sviđa li joj se,a ona je odgovorila: „Da,sviđa mi se. Zabavno je.“

3.razred

Treći razred imao je igre s figuricama iz svijeta bajki.Za svaku pobjedu dobiva se po jedan žigić. Kad skupite devet žigića dobivate bombon. Bilo je tu i varalica koji su krali žigiće da bi dobili bombon.

4.razred

U četvrtom razredu je starinska igra „Mlin“ pretvorena u zanimljivi način zbrajanja. Upitali smo dvoje dječaka kako im se čini ova večer,a oni su rekli: „Super je!“

5.razred

Razne slagalice,utrke ili put do Eifelovog tornja znaju riješiti petaši,ali i djeca nižih uzrasta. U petom razredu je jako zanimljivo. Možda nema Kiki bombona,ali se dijele žigići.

6.razred

Intervjuirale smo voditelja igre „Tangram“ u šestom razredu koji kaže ovako: „Pratim varalice, dajem im minus bodove,ali oni ne odustaju od pobijede.“Ovdje se mogu naći igre „Bingo“ ili „Domino“.

7.razred

U sedmom razredu nema puno roditelja i djece. Samo ih se nekoliko okušalo u teškim igrama. No ako su igre, ne mogu biti teške,zar ne?

8.razred

I tako došli smo do osmog razreda. Ovdje se sigurno neće naći  igra „Čovječe ne ljuti se“ ili „UNO“,a ni zadaci s pet nepoznanica.

14. Jelovnik - 22.-26.4.2024..docx