Humanitarni koncert - Vukovar u srcu

Autor: Ivan Gotić, 30. 11. 2015.

17.11.2015. u predvorju naše škole održan je Humanitarni koncert pod nazivom Vukovar u srcu. Koncert je dio našeg školskog projekta - " Vukovar u srcu" u koji su uključeni svi učenici naše škole.
Cilj koncerta je da odamo počast svim sudionicima obrane Vukovara - grada heroja, grada simbola hrvatske slobode, a mnogobrojna publika nam pomaže da ustrajemo u želji da taj koncert u našoj školi postane tradicionalan.

Na koncertu su sudjelovali naši učenici škole uključeni u razne izvannastavne aktivnosti : dramska grupa, recitatorska grupa iz nižih i viših razreda, mali zbor , te  mnogi naši učenici koji pohađaju glazbenu školu te su na svojem instrumentu odsvirali skladbu koju su odabrali. Na kraju koncerta pridružili su se i mali tamburaši Kud -a Klas , te folklorna grupa Kud-a Klas sa koreografijom Međimurja.

I ovogodišnji koncert je bio humanitarnog karaktera i sakupljeni prihodi na samom koncertu, a i u ostalim akcijama našeg projekta ,odlaze u OŠ Blage Zadre iz Vukovara, naše prijateljske škole,  gdje će se pomoći učenicima slabijeg imovinskog statusa.

Hvala svima koji su svojim dolaskom uveličali našu svečanost, a i svima koji su svojim prilogom pomogli malim Vukovarcima.

Galerija slika

voditeljica projekta: Ivana Radeljak

VUKOVAR U SRCU

Danas obilježavamo dan kada je pao Vukovar.

Sjećanje na Grad heroj ostat će zauvijek u našim srcima, baš kao i zahvalnost prema braniteljima koji su svoje živote položili braneći Vukovar i braneći cijelu našu domovinu Hrvatsku.

Koliko patnji i boli su pretrpjeli naši Vukovarci, mi ne možemo niti zamisliti. Njihov grad još uvijek nije onakav kakav je bio prije rata. Njihove obitelji i njihov život nikada više neće biti kao prije rata.

Ono što  bi mogli zamisliti, a ponešto i učiniti, je kakav bi Vukovar trebao biti danas i sutra.Mogli bi pomoći da Vukovarci znaju da nisu sami i da su zauvijek u našim srcima.

Iz tog razloga smo sinoć organizirali humanitarni  koncert u sjećanje na Grad heroj. Svi prisutni dali su od srca svoje dobrovoljne priloge koje ćemo poslati djeci Vukovara kako bi njihova tuga i bol bila barem malo manja.

Zahvaljujem svim učiteljima koji su sudjelovali u organizaciji i pripremali učenike za nastup.

Zahvaljujem učenicima koji su pokazali svoje veliko srce i svoj talent (glazbeni, plesni, recitatorski, dramski ) poklonili za male Vukovarce.

Zahvaljujem roditeljima koji su se odazvali na koncert i bili podrška našim učenicima, a također i s ljubavlju nakraju donirali svoj prilog koji će sigurno razveseliti naše prijatelje u Vukovaru.

Nadam se da će slijedeći puta u publici biti  više učitelja  i roditelja  kako bi pokazali da smo svi zajedno kada treba pokazati ljubav i zajedništvo za dobru i plemenitu akciju.

Projekt Vukovar u srcu i dalje traje, uskoro će se organizirati božićni sajam čiji prihod također šaljemo u Vukovar. Pozivam već sada sve učenike koji su kreativni i znaju izrađivati lijepe predmete, slikati ili na bilo koji drugi način doprinijeti Božićnom sajmu da puste mašti na volju i počnu kreirati različite predmete koje ćemo prodavati na sajmu.

Danas ćemo, kao i uvijek , zajedno zapaliti svijeće u školi kako bi se sjetili Vukovarskog stradanja, a navečer kada dođete kući,  upalite s roditeljima lampaš u prozoru kao znak da nam je svima Vukovar u srcu.

Vaša pedagoginja, Valerija Baran

Raspored prehrane za mjesec listopad!

Jelovnik -4-10.docx