SRETAN I USPJEŠAN POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE

Autor: Ivan Gotić, 5. 9. 2020.

Poštovani roditelji i učenici!

Počinje nova školska godina koja će biti vrlo izazovna i zahtjevna za sve nas. Pred nama je vrlo neizvjesno vrijeme u kojem ne možemo dugoročno planirati, primorani smo odluke donositi iz dana u dan. Nažalost, na velik dio onoga što nas očekuje u nadolazećim mjesecima ne možemo utjecati, a većinu odluka ne možemo samostalno donositi. Primorani smo slušati preporuke epidemiologa i nadležnih stručnih ustanova kako bi zaštitili sebe i druge oko sebe. Diljem svijeta sa sličnim izazovima suočavaju se djeca, roditelji i učitelji. Uglavnom, svi se slažu da je za psihičko zdravlje djece važno vratiti se u školu i koliko god je moguće ustrajati na redovnoj nastavi.

Mi smo u našoj školi poduzeli sve što je moguće da budemo spremni za sve izazove koji su pred nama. Pokušali smo primijeniti sve preporuke i savjete epidemiologa, liječnika i psihološko – pedagoške struke kako bi se naši učenici osjećali sigurno u školi.

Cilj nam je da se potaknemo učenike da se ponašaju odgovorno, poštujući sve propisane preporuke i savjete, ali i da ih pri tome psihološki ojačamo da ne razviju strah od bolesti već stav da odgovorno ponašanje štiti njih same, ali i sve druge oko njih.

Dosadašnja iskustva poučila su nas da je škola djeci važna i potrebna – ne samo kao mjesto stjecanja znanja i vještina, već i kao mjesto odgoja, druženja s vršnjacima i socijalizacije.

Da bi ostvarili taj cilj trebamo vašu pomoć i podršku. Jedino zajedničkim snagama  možemo razviti osjećaj sigurnosti  kod naše djece. Djeca trebaju osjećaj sigurnosti, osjećaj da njihovi učitelji i roditelji zajedno brinu o njima i donose najbolje odluke kako bi ih zaštitili.

Činjenica je da mnogi od nas imaju svoja i različita razmišljanja o cjelokupnoj situaciji s koronavirusom, da se ne slažemo s mnogim preporukama koje su propisane, počevši od nošenja maski do organizacije nastave.  No, unatoč tome, ponašamo se kao odgovorni članovi ove zajednice koji provodeći navedene mjere doprinose općem dobru a to je održavanje redovne nastave.

Najviše trebamo imati na umu činjenicu da što više budemo poštovali navedene mjere, duže ćemo se oduprijeti ulasku virusa u školu, a time ćemo duže neometano održavati nastavu, što nam je svima cilj. Treba istaknuti da smo na kraju školske godine proveli analizu nastave na daljinu kroz upitnik za učenike, učitelje i roditelje. Svi skupa su se složili da je online nastava ostvarila svoj cilj, a to je održavanje nastave u situaciji općeg zatvaranja ili lockdowna, no većina ispitanika je izrazila želju i potrebu za održavanjem redovite nastave u školi. U našoj školi pokušat ćemo maksimalno raditi uživo, a tamo gdje neće moći drugačije primijeniti ćemo online nastavu.

Zato vas pozivamo da svakodnevno budete podrška svojoj djeci i učiteljima, kao što će i učitelji i stručni tim biti podrška vama za sva pitanja i nedoumice. Stručni tim škole će provoditi savjetodavni rad s učenicima, učiteljima i roditeljima, te biti pomoć u svim situacijama. Ako dođe do zaraze i netko se  od učenika ili učitelja razboli, bit ćemo jedni drugima podrška kako bi se što prije vratili u našu zajednicu .

Dragi roditelji, znamo da ste zabrinuti i da imate puno neodgovorenih pitanja… ali pokušajte ne prenositi taj strah na djecu, nego ih hrabriti i motivirati na veselje i radost zbog polaska u školi i ponovnog druženja s prijateljima i učiteljima.

Nadamo se da ćemo svi ostati zdravi i da ćemo uspješno izaći iz ove avanture.

Pozdravljaju vas i nestrpljivo očekuju

Djelatnici škole BJJ

U nastavku možete pročitati i  preporuke dječje pravobraniteljice Helence Pirnat Dragičević o početku školske godine.

1.
 17.10-17.50
 6.
 17.55-18.35

Raspored prehrane za mjesec studeni!

Jelovnik 11-4.pdf

raspored prijevoza.jpg